A figyelem távlatai

Nagyon sokan jöttetek hozzám azzal, hogy úgy érzitek, nem vagytok jó anyák: elveszítitek a türelmeteket, néha nem tudtok mit kezdeni a gyerekeitekkel, nem értitek, mire volna szüksége, s egyáltalán: nem ért meg benneteket, valami nincs rendjén az anyaság körül.
Megnyugtatlak: Te vagy az, akire szüksége van a gyerekednek. Még akkor is, ha Te nem vagy ebben olyan biztos. Mindenestre felmerül egy alapvető kérdés: megkérdezted már a gyerekedtől, hogy ő mit szeret benned? Hogy mitől vagy te jó anyukája? Hidd el, válaszolni fog.
Mit vár a gyerek az anyjától?

  • Szeretetet (megadod neki?)
  • Biztonságot (ami a Te önbizalmadból és biztonságérzetedből fakad)
  • Megértést (saját problémái terén)
  • Elfogadást (gyengeségei terén)
  • Törődést (lehetőleg nem csak akkor, amikor beteg)
  • Minőségi időt és sorolhatnánk tovább

A gyermekek mintakövetők, vagy ellenállók lesznek. Bárhogy is van, egyik sem szabad döntés, s mindegyik magatartásforma abból fakad, hogy a gyerek megpróbál magának némi extra figyelmet, törődést nyerni. Próbál tanulni, eligazodni, kapcsolódni valahová, valakihez. Ha hozzád nem tud, akkor majd máshoz: egy tanárhoz, egy csapathoz, egy galerihez…
Nem tudsz elég időt tölteni a gyerekkel? Ez még bocsánatos bűn, pláne, ha elmagyarázod neki a helyzetet. Ugyanakkor, ha vele vagy, légy ténylegesen vele. Ne főzz, moss, takaríts, vagy barátnőzz, ne családi, hanem minőségi anya-gyermek idő legyen. Azt csináljátok, amit ő szeretne, beszélgess vele menet közben, kérdezd, de ne úgy, hogy mi újság, mert arra mindenki csak a „semmi”-vel válaszol…
Szóval: foglalkozz kicsit vele. Figyelj rá úgy, ahogy még semmire. Légy a jelenben, ne érdekeljen semmi más, ne hallgass zenét, vagy rádiót, halld is meg, amit mond. Meglátod, sokkal jobb lesz a kapcsolatotok, jobb eredményeket hoz haza az iskolából, nyugodtabb lesz a légkör.
Tapasztaltad már, hogy:

  • Hiába beszélsz a gyereknek, vagy nem érti, vagy nem akarja érteni, amit mondasz?
  • Nem bírtok közös nevezőre jutni, aminek gyakran hiszti, vagy rövid parancs, esetleg kiabálás a vége?
  • Volt már rá példa, hogy inkább elzavartad a gyereket a szobájába, vagy valahova máshová, úgy kihozott a sodrodból?
  • Akadt már arra példa, hogy megbeszéltetek valamit, a gyerek csinált is valamit, de a végeredmény egyáltalán nem az volt, amit te szerettél volna?
  • Tapasztaltad már, hogy a gyerek sokszor épp az ellenkezőjét teszi annak, amit mondasz?
  • Nem érted a gyerek iskolai megfelelési kényszerét (erős stressz és idegesség, blokkolás, félelem), vagy épp ellenkezőleg: gyenge tanulmányi eredményét, esetleg viselkedési, tanulási problémáit?

Ha a fenti kérdésekre IGEN, vagy zömében igen a válaszod, akkor itt a helyed, a mi tréningünkön.
Jelentkezz most az „Anya vagyok, hogy csináljam?” tréningünkre itt. Ne feledd el megadni a gyermek nemét és életkorát, hogy a lehető legjobb csoportba tudjunk betenni téged, ahol hasonló korú gyermekek szüleivel együtt haladunk lépésről lépésre a kapcsolat rendezése útján.
Ha nem tudod, ez való-e Neked, vagy egyéb problémád van a gyerekkel, jelentkezz be személyes konzultációra hozzám itt.

Megosztás